ŽIVOT JEDNÝ HOLKY

Listopad 2017

Antonínovo pekařství

16. listopadu 2017 v 16:50 | LUC |  Praha
Antonínovo pekařství na Strossmayerově náměstí v Praze

Jedno velké zklamání co se týče přípravy kávy. Na pečivo a celkové občerstvení nemůžu říct ani slovo, to mají super. Ale už po několikáté mi tam připravila kávu osoba absolutně nezpůsobílá :(
Já si hodně zakládám na tom, aby byla káva připravená správně a strašně mi vadí když si zaplatím nemálo peněz za kávu která mě zklame a jsem z toho pak smutná. A to musím poznamenat, že co se týká zrn, tak ty mají pražená od Doubleshotu. Nechápu jak někdo může zmršit tak kvalitní kávu tím, že jí neumí připravit. Měl by tam pracovat jak prodavač pro pečivo tak barista pro přípravu kávy !

Bún bò Nam Bộ + Bún chả

11. listopadu 2017 v 16:44 | LUC |  Jídlo
Já a moje kamarádka milujeme vietnamské jídlo z tržnice ( Pražská Tržnice Holešovice) ♥
Já si dávám vždy Bún bó Nam bo, protože tam jsou oříšky a smažená cibulka a spousta zeleniny a je to boží jídlo ♥

Dávala jsem si toto jídlo už na spoustě místech, ale nikde mi nechutnalo tolik jako na tržnici :) Třeba vůbec nejhorší můžu vypíchnout restauraci na Národní Třídě v Praze vedle KCF. A ani žádná sláva se nekonala ve stánku vedle obchodního domu KOTVA, šla jsem tam na doporučení Jirky Krále, že prý tam je nejlepší Pho v Praze. Tak o tom silně pochybuji .... Jěště dobré Bún bó Nam bo jsem měla v ulici Hradební ( kousek od Náměstí Republiky ) nebo v Soukenicé (také nedaleko Náměstí Republiky), ale na tohle to rozhodně nemělo.

Pokud máte někdo srovnání Vietnamského jídla Tržnice x SAPA můžete mi napsat do komentářů vaše poznatky :)

Kavárna Bez konceptu

10. listopadu 2017 v 16:19 | LUC |  Liberec
V létě jsme s přítelem jeli na čumendu do Liberce ( obídek a nějaké to courání městem). Po cestě jsem samozřejmě koumala kam si zajdeme na kafíčko, jak jinak. Na instagramu jsem narazila na kavárku Bez konceptu, tak jsme se tam i vydali.

Dos Mundos

10. listopadu 2017 v 13:06 | LUC |  Praha
Dos Mundos - Kavárna a také pražírna

Kavárna v ulici - Milady Horákové 38, Praha 7 má velmi příjemnou atmosféru. Můžete si zde dát jak espresso tak i filtr a také malá jídla, polévky, domácí koláče, dorty, nebo sladké snídaně :)
Jejich čerstvě praženou kávu si můžete koupit i s sebou, což třeba já oceňuji, protože si ráda udělám dobrou kávu i v pohodlí domova :)
Velmi mne zaujalo posezení v houpačkovém provedení,je to vážně roztomilé a pro infantilní lidičky jako jsem já prostě paráda :)

toto místo mohu vřele doporučit. Káva mi chutnala. Byla jemná a kapánek nasládlá prostě mňam mňam

Káva křížem krážem

10. listopadu 2017 v 12:44 | LUC |  Káva
Jedete na výlet a hledáte nějakou dobrou kavárnu kam si zajdete pro odměnu ? :-)

V této rubrice si určitě vyberete :-) Nejčastěji navštěvuji kavárny a bistra v Praze, ale když se chystám někam na výlet, vždy si vyhledám nějakou mnou dosud neobjevenou kavárnu v daném městě, abych jí mohla ohodnotit a doporučit ostatním :-)

Jak už jsem zmínila, většina doporučení tedy bude na pražské kavárny a bistra, nebo z Liberece, který se snažím často navštětovat jelikož je to město mému ♥ blízké.

Samozřejmě budu i já ráda pokud mi zde někdo napíše doporučení na místo které navštívil a stojí za to ho zmínit.

Dárek od slečny M

9. listopadu 2017 v 19:57 | LUC |  ART
Minulý rok k narozeninám mi přišel poštou balíček a v něm byl tento krásný obrázek :-) Mám ho hrozně ráda. Namalovala ho moje skvělá kamarádka. Její styl je velmi originální a fascinující :-)

Life One Girl

9. listopadu 2017 v 19:04 | LUC
Mám ráda jednorožce a kávu což se v poslední době stalo obrovským hitem všech lidí kteří chtěj být COOL, začínám si myslet, že se po mě začali opičit. Vlastně mám takový pocit celý život. Jakmile se do něčeho nadchnu tak ejhle začne to být velmi populární a má to rád každý. Jednorořce miluju snad od jakživa a teď se s nimi roztrhl pytel.
Ale to není vše.
Jsem velký nadšenec do vlasové kosmetiky, takže ráda objevuji nové přípravky na vlasy. Zároveň také zkouším produkty na problematickou pleť a snažím se najít nějaký zázrak. Ale ani dekorativní kosmetika mi není cizí, ikdyž se jí v poslední době neobklopuji. Ráda objevuji nová místa (bistra,kavárny,restaurace, ale i místa v přírodě) takže se zde budou objevovat mé recenze na jídla, pití atak :-) Samozřejmě i doporučení na nějaké kosmetické produkty, doporučení na knihy a jen tak nějaké střípky z mého života.

Btw. Hrozně zbožňuji Bullteriéry ♥