ŽIVOT JEDNÝ HOLKY

Prosinec 2017

Po roce Vánoce

12. prosince 2017 v 13:13 | LUC
Rozdělila bych lidi na tři skupiny

Ti co milují Vánoce, co nesnáší vánoce a ti kterým je to všechno jedno.
Letos se bohužel řadím do třetí skupiny. Nějak to rychle uteklo,vždyť včera bylo ještě léto :D

REKLAMY

12. prosince 2017 v 12:27 | LUC |  Life is life
Sice doma nemáme televizi, ale koukáme na Prima Zoom online a samozřejmě sleduji videa na youtube.
Reklamy jsou všude kolem nás a já jsem si začala všímat jaké. Teď před Vánoci je to samozřejmě lavina reklam na vánoční témata. Avšak mi přijde, že se neustále opakují reklamy především na sladkosti. Přijde mi toho opravdu neskutečně moc.
Často se mluví o dětské obezitě, jak mají jíst děti více ovoce a zeleniny a ve škole mají zakázané automaty na limonády, v kuchyni jim dělají zdravá jídla, ale nikdo se nezamyslí nad tím, jak pořád v televizi propagují cukrovinky.
Když jsme s přítelem sledovali jeden pořad na Zoomu tak se objevovali vždy reklamy jen na sladkoasti. Převážně Kinder. Z pěti reklam byla jen jedna na něco jiného. Vážně si říkám, zda je toto v pořádku, cpát dětem do hlavy jak je normální se cpát čokoládou od rána do večera a jak je to vlastně super (nadneseně) zdaravé a plné mléka ...
To, že kouření je nezdravé všichni víme, avšak o cukru děti tolik neinformujeme. Docela mě pobavila myšletka toho, co kdybychom dali fotky toho jak nám může cukr uškodit na čokolády :D
Nechci být pokrytec, samozřejmě si také ráda dám nějakou tu čokošku, ale přece jen se mi toho v těch reklamách zdá moc.
V dětech to pak vyvolává pocit, že to mají chtít a jíst na denním pořádku.

Co si o tomto tématu myslíte vy ? Myslíte, že je kolem nás plno reklam na nezdravé věci ?

Žijí ještě gentlemani ?

5. prosince 2017 v 18:13 | LUC |  Life is life
To už vážně všichni geltlemani vymřeli ?

Setkávám se s tím den co den. Ráno ve špičce nastupujete do metra a první kdo se dere do vagónu jsou chlapi. Honem honem ať si sednou jako prvníííí. Nastoupíte dovnitř, rozhlédnete se a všechny ženy stojí a chlapi si vesele sedí a není jim to vůbec trapný.

Je to ostuda !

Nevadí mi to asi tolik kvůli sobě, ale kvůli všem ženám. No není to trapas, když relativně mladí muži si v mhd sedí a těhotná, nebo starší žena musí potupně stát nad nimi ?

Dnes se muži k ženám chovají zdvořile. Strčí do vás na ulici až odskočíne z chodníku do silnice, nepustí vás první do dvěří, sednout vás nenechají a bezohledně vás předběhnou ve frontě na cokoli.

Je to celý smutný. A navíc u nás je celkově těžký najít slušnýho chlapa. Přijde mi, že většina čechů jsou blbi s prominutím. Taky jsem jich teda plno potkala. Bojí se říct pravdu tak si vymyslí nějakou lež. Takový klišéčka jako, budeme raději jen kamarádi, nebo nějakou podobnou srajdu, něž aby řekl narovinu, necítím k tobě to co ty ke mě :D Proboha kam ten svět spěje ? :D
Není to jen moje zkušenost samozřejmě, tolik životních zkušeností ani nemám, ale jen jsem se nad tím tak zamýšlela. Když se bavím s kamarádkama, co mi říkají, přemýšlím nad lidma a nad tím jak se mezi sebou k sobě chováme.

Zajímalo by mě jestli se najdou i jiní s podobným pocitem. A nebo jaké mají chlapi výtky k ženám. ?

Budu ráda když mi zde necháte váš názor v komentářích.

PS: samozřejmě můj názor není objektivní a nikdo ho asi nemůže mít. A každej chlap není špatnej, někdy jsou mrchy i holky, to je jasný :D