ŽIVOT JEDNÝ HOLKY

Žijí ještě gentlemani ?

5. prosince 2017 v 18:13 | LUC |  Life is life
To už vážně všichni geltlemani vymřeli ?

Setkávám se s tím den co den. Ráno ve špičce nastupujete do metra a první kdo se dere do vagónu jsou chlapi. Honem honem ať si sednou jako prvníííí. Nastoupíte dovnitř, rozhlédnete se a všechny ženy stojí a chlapi si vesele sedí a není jim to vůbec trapný.

Je to ostuda !

Nevadí mi to asi tolik kvůli sobě, ale kvůli všem ženám. No není to trapas, když relativně mladí muži si v mhd sedí a těhotná, nebo starší žena musí potupně stát nad nimi ?

Dnes se muži k ženám chovají zdvořile. Strčí do vás na ulici až odskočíne z chodníku do silnice, nepustí vás první do dvěří, sednout vás nenechají a bezohledně vás předběhnou ve frontě na cokoli.

Je to celý smutný. A navíc u nás je celkově těžký najít slušnýho chlapa. Přijde mi, že většina čechů jsou blbi s prominutím. Taky jsem jich teda plno potkala. Bojí se říct pravdu tak si vymyslí nějakou lež. Takový klišéčka jako, budeme raději jen kamarádi, nebo nějakou podobnou srajdu, něž aby řekl narovinu, necítím k tobě to co ty ke mě :D Proboha kam ten svět spěje ? :D
Není to jen moje zkušenost samozřejmě, tolik životních zkušeností ani nemám, ale jen jsem se nad tím tak zamýšlela. Když se bavím s kamarádkama, co mi říkají, přemýšlím nad lidma a nad tím jak se mezi sebou k sobě chováme.

Zajímalo by mě jestli se najdou i jiní s podobným pocitem. A nebo jaké mají chlapi výtky k ženám. ?

Budu ráda když mi zde necháte váš názor v komentářích.

PS: samozřejmě můj názor není objektivní a nikdo ho asi nemůže mít. A každej chlap není špatnej, někdy jsou mrchy i holky, to je jasný :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | 6. prosince 2017 v 21:32 | Reagovat

Taky se o tom bavím se svou sestrou. Chlapi jsou divni (az na výjimky). Jo no, proč proste narovinu neřeknou pravdu? Proč chodí kolem horké kaše???

2 Life one girl Life one girl | Web | 7. prosince 2017 v 12:11 | Reagovat

[1]:  Napadá mě jen to, že mají v plánu neublížit druhýmu, ale opak je pravdou :-D
Přijde mi, že v dnešní době lidi nezvažují svoje činy a ukončují vztahy při první překážce. Nikdo si neváží druhých a tak dále bych mohla pokračovat do nekonečna :-x

3 Atheira Atheira | Web | 12. prosince 2017 v 8:36 | Reagovat

Na jednu stranu nám tady řvou feministky, jak si jsou všichni rovni a pak by chlapům ty samé ženštiny nejradši daly po hlavě tyčí, když dovolí sednout v hromadné na místo, u kterého byli dřív. Ne, opravdu nemáš právo sedět jen z toho principu, že jsi ženská. Je slušnost pustit tě sednout, jsi-li nějak znevýhodněná - o berlích, těhotná, stará, že se sotva držíš na nohou a jiné. Až na jednu z možností se to týká všech, mužů i žen. Pak už je to o slušnosti. Buranství a neslušnost se také neváže na pohlaví.

Jak říkám, neslušní lidé se nachází napříč pohlavím. Pokud bych ale měla zabrousit mezi takové ty běžné lidi, nestalo se mi, aby do mě nějaký chlap na ulici strčil, běžně mě pouští do dveří první, podrží výtah nebo moment počká u hlavního vchodu do budovy, které jsou na kartu, aby se nezavřely dveře a já nemusela hrabat kartu...  

Co jsem vypozorovala, nejhůř se mezi lidmi chovají dospívající holky, co je horší, nemyslím jen patnáctky, ale věkově 15-20 let jsou ty nejhorší kozy, za který by se lidstvo mělo stydět. Ne všechny, samozřejmě, ale když to vidím... a co hůř, slyším. Chlap, který tě nepustí sednout v MHD, když to vlastně vůbec nepotřebuješ, je proti tomu nic.

4 Life one girl Life one girl | Web | 12. prosince 2017 v 11:26 | Reagovat

[3]: Moc děkuji za komentář :-)
A ano máte naprostou pravdu. Nejspíš mám jen smůlu na to, že potkávám hulváty. To, že muži nepustí sednout ženy jsem nemyslela na sebe, ale vídávám sedící chlapy jak nad nimi stojí těhotné ženy a podobně. Nechci říct, že mají všechny ženy pouštět sednout jen,že je mají pustit do MHD první ať si sednou ženy a muži postojí. Mně se to jeví jako základ slušného chování :-)
A jinak k feministkám. Tuto komunitu nijak nepodporuji a jsem spíše opakem feminismu. Nemyslím si, že ženy a muži by si měli být rovni. Možná jsem staromódní, ale přijde mi že například v 19.století bylo vše jinak v přístupu mužů k ženám .... Neříkám, že je takový každý,vždy mě potěší když se setkám s mužem co se k ženám chová s úctou, nebo jak to říct, hezky.
V celém článku jsem se však snažila říct, že bychom se všichni k sobě měli chovat lépe. Ovšem je možné, že jsem se hodně zaměřila na muže, jelikož se v poslední době dostávám do takovýchto negativních situací. :-P

5 Atheira Atheira | Web | 12. prosince 2017 v 13:23 | Reagovat

[4]: A tak to já si zase myslím, že bychom si měli být rovni v tom smyslu, mít možnost stejného rozhodování. Baví mě matika nebo si libuju ve vrtání se v autech? Mám možnost jít to studovat a dokázat, že v tom můžu být dobrá i jako holka. Stejně tak naopak. Proč jsou obory jmenující se jen kosmetička/švadlena a tak? I kluci mají stejné právo dělat to, co je baví, aniž by je někdo sprostě nazýval homoušem, bez ohledu na to, jaké orientace skutečně jsou. Samozřejmě že se najdou obory, ke kterým inklinují spíše muži a ke kterým spíše ženy, ať už je to vlivem vedení od dětství a separování jasně klučičích a holčičích zájmů nebo vrozené predispozice, důležitá je ta možnost stočit si život tím směrem, který mě naplňuje, ať jsem muž či žena. Na druhou stranu mi přijdou totálně bokem nějaký směrnice, kolik má být kde na jaké pozici mužů, žen, bílých a černých, aby to náhodou někdo nemohl považovat za diskriminaci. Když přijdu na výběrko a bude lepší chlap, tak holt je.

Chovat se k sobě navzájem slušně bychom jednoznačně měli. Ale to se taky hodně odráží na tom, v jakém prostředí se člověk pohybuje. Někde je to horší, jinde lepší. Ve skupině hloupých neomalených balíků je prakticky sci-fi toto chtít, ve společnosti vzdělaných lidí je slušnost samozřejmá. Ve městech se ale pohybuje běžně směs obojího, proto občas narazíš na kreténa, jindy na někoho milého a hned za rohem do tebe vrazí kráva s cígem ve chřtánu.

Verze v MHD - pustíme ženy, ať si sednou, muži postojí. Se mi ani tak nelíbí. Všichni si zaplatili jízdenku stejné hodnoty. Kdo dřív přijde...
Výjimky jsou ne mezi muži a ženami, ale zdravotním stavem, schopností pohybu a tak dál.  :-D  
Navíc, když si vezmeš, že jistá etiketa, která dříve platila ve společnosti, byla jenom hloupý divadlo a ženská jako taková dříve neměla právo na vlastní názor, natož aby si dovolila skutečně přemýšlet, tak to radši budu žít v době, kdy mě nějakej jouda nepustí v plným autobuse sednout na místo, o který stejně ani moc nestojím. :D

6 Atheira Atheira | Web | 12. prosince 2017 v 13:24 | Reagovat

A vykat mi nemusíš, já zas nejsem taková stařena! :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama