ŽIVOT JEDNÝ HOLKY

Life is life

Není dárek jako dárek

8. dubna 2018 v 11:04 | LUC
Dnes ráno jsem zapla počítač a na ploše jsem si všimla, že mám soubor s názvem jednorožec, který většinou přelížím.
Vím o něm, je tam den co den už 4 roky. Nikdy se na něj moc nezamněřuji, protože mě k němu pojí jisté vzpomínky do kterých vždy zůstávám ponořená dost dlouho a já se nechci pořád vracet do minulosti. Chci žít přítomností. Ikdyž z minulosti se můžeme hodně poučit. Né každý to ale aplikuje že ? :D

No a jelikož jsem dlooouho nepřidala žádný příspěvek tak jsem si řekla, proč sem nedát něco o jednorožcích. Je to pohádka a je to zároveň i dárek. Přemýšlíte někdy o tom jaký dárek komu dát? Jsou lepší hmotné či nehmotné dárky?
Pro mne je to jednoznačné. Zážitky nám v mysli zůstanou, věc můžeme vyhodit. A pokud vám dá někdo něco takového, zůstane ve vašem srdci na vždy. Může to být sebe větší hloupost nebo sebe menší maličkost. Vždy když na to myslím,mám zvláštní pocit. Asi to ani nebyla tak láska jako přátelství, které se pokazilo tím, že jsme si mysleli, že jde o něco víc. Ale zůstala mi pohádka o jednorožci. Popravdě i po těch víc než 4 letech mě to dojímá. Dnes bude asi den zpátky do minulosti. Nutí mě to k přemýšlením nad různými věcmi.

Od kdy jsou jednorožci tak populární ? Nebo jak toto šílenství začalo? Každý teď miluje jednorožce. Za pár měsíců či let to opadne a jen hrstce tato láska k mýtické bytosti zůstane. Když jsem se já zamilovala bylo hodně těžké sehnat něco kde by byl vyobrazen, a teď .... na každém rohu jednorožci.

REKLAMY

12. prosince 2017 v 12:27 | LUC
Sice doma nemáme televizi, ale koukáme na Prima Zoom online a samozřejmě sleduji videa na youtube.
Reklamy jsou všude kolem nás a já jsem si začala všímat jaké. Teď před Vánoci je to samozřejmě lavina reklam na vánoční témata. Avšak mi přijde, že se neustále opakují reklamy především na sladkosti. Přijde mi toho opravdu neskutečně moc.
Často se mluví o dětské obezitě, jak mají jíst děti více ovoce a zeleniny a ve škole mají zakázané automaty na limonády, v kuchyni jim dělají zdravá jídla, ale nikdo se nezamyslí nad tím, jak pořád v televizi propagují cukrovinky.
Když jsme s přítelem sledovali jeden pořad na Zoomu tak se objevovali vždy reklamy jen na sladkoasti. Převážně Kinder. Z pěti reklam byla jen jedna na něco jiného. Vážně si říkám, zda je toto v pořádku, cpát dětem do hlavy jak je normální se cpát čokoládou od rána do večera a jak je to vlastně super (nadneseně) zdaravé a plné mléka ...
To, že kouření je nezdravé všichni víme, avšak o cukru děti tolik neinformujeme. Docela mě pobavila myšletka toho, co kdybychom dali fotky toho jak nám může cukr uškodit na čokolády :D
Nechci být pokrytec, samozřejmě si také ráda dám nějakou tu čokošku, ale přece jen se mi toho v těch reklamách zdá moc.
V dětech to pak vyvolává pocit, že to mají chtít a jíst na denním pořádku.

Co si o tomto tématu myslíte vy ? Myslíte, že je kolem nás plno reklam na nezdravé věci ?

Žijí ještě gentlemani ?

5. prosince 2017 v 18:13 | LUC
To už vážně všichni geltlemani vymřeli ?

Setkávám se s tím den co den. Ráno ve špičce nastupujete do metra a první kdo se dere do vagónu jsou chlapi. Honem honem ať si sednou jako prvníííí. Nastoupíte dovnitř, rozhlédnete se a všechny ženy stojí a chlapi si vesele sedí a není jim to vůbec trapný.

Je to ostuda !

Nevadí mi to asi tolik kvůli sobě, ale kvůli všem ženám. No není to trapas, když relativně mladí muži si v mhd sedí a těhotná, nebo starší žena musí potupně stát nad nimi ?

Dnes se muži k ženám chovají zdvořile. Strčí do vás na ulici až odskočíne z chodníku do silnice, nepustí vás první do dvěří, sednout vás nenechají a bezohledně vás předběhnou ve frontě na cokoli.

Je to celý smutný. A navíc u nás je celkově těžký najít slušnýho chlapa. Přijde mi, že většina čechů jsou blbi s prominutím. Taky jsem jich teda plno potkala. Bojí se říct pravdu tak si vymyslí nějakou lež. Takový klišéčka jako, budeme raději jen kamarádi, nebo nějakou podobnou srajdu, něž aby řekl narovinu, necítím k tobě to co ty ke mě :D Proboha kam ten svět spěje ? :D
Není to jen moje zkušenost samozřejmě, tolik životních zkušeností ani nemám, ale jen jsem se nad tím tak zamýšlela. Když se bavím s kamarádkama, co mi říkají, přemýšlím nad lidma a nad tím jak se mezi sebou k sobě chováme.

Zajímalo by mě jestli se najdou i jiní s podobným pocitem. A nebo jaké mají chlapi výtky k ženám. ?

Budu ráda když mi zde necháte váš názor v komentářích.

PS: samozřejmě můj názor není objektivní a nikdo ho asi nemůže mít. A každej chlap není špatnej, někdy jsou mrchy i holky, to je jasný :D
 
 

Reklama